Нове авто VS б/в авто: переваги та недоліки під час вибору транспортного засобу

Перед вами постало «питання ребром» – новий або б/в автомобіль? Існує думка, що новий автомобіль – це великі вкладення і швидка втрата вартості, а старий -трати засобів і часу на ремонт.

Однак, все не так однозначно, і часом, вибираючи новий або б/в автомобіль, то, що виглядає незначним, обертається серйозними проблемами, або, навпаки, вагомими плюсами, на кожен з яких слід звернути увагу.

Часто при вирішенні питання, купити новий автомобіль або з пробігом, ми керуємося двома критеріями – який транспорт я хочу, і по кишені він мені. Але, жоден з них не може допомогти зробити правильний вибір, бо наші бажання не завжди відповідають можливостям. А кількість доступних засобів майже завжди означають, що ми можемо купити або занадто дорогий (і непотрібний), або занадто дешевий (і не відповідає потребам) автомобіль.

Матеріальні можливості є одним з головних факторів, але разом з ним варто враховувати, для яких цілей потрібен транспорт.

 Поради при виборі б/в авто

Якщо ви поставите метою знайти «поради бувалих» автовласників, то, в основному, зіткнетеся з рекомендаціями про придбання колишнього у вживанні, а не нового автомобіля. Ці думки зазвичай підкріплюються інформацією, що новий автомобіль втрачає в своїй вартості майже 10% -20% в той момент, коли виїжджає з салону, і ще від 10% до 40% після року експлуатації.

А тому, ця порада звучить, як «купуйте стару, не нову модель, і отримаєте практично той же автомобіль, тільки на 20% дешевше».

Часто подібний підхід і справді виявляється справедливим, але, врахуйте, що він працює не для всіх і не завжди.

Ще одним варіантом покупки автомобіля є кредит.

Перш, ніж вибирати новий або б/в автомобіль, задайте собі питання, чи готові ви не відразу викласти N-у суму грошей, а «вплутатися» в кредит? Справа в тому, що іноді виробники і автосалони пропонують хороші варіанти знижок і розстрочки на покупку нового авто, завдяки яким в результаті можна придбати автомобіль набагато кращий, ніж ви спочатку розраховували.

Слід пам’ятати що втрата вартості є у нового і б/в авто.

Знос і втрата вартості авто з плином часу є процесом, прихованим від очей, але який нагадує про себе в момент продажу. Ці втрати можуть бути суттєвими, і щоб їх скоротити, про амортизацію варто думати перед покупкою.

Не важливо, новий або б/в автомобіль, всі машини дешевшають. Тільки одні менше, а інші більше.

Найчастіше найменше втрачають у ціні найбільш популярні машини в тій чи іншій країні. У випадку з Україною це, наприклад, Skoda Octavіa, Renault Logan, VW Passat, KІA Rіo, Mіtsubіshі Lancer, Toyota Camry, і ін.

Врахуйте, що люксові нові автомобілі в перші 3 роки в своїй більшості (але є винятки) втрачають до 60% від вартості, тоді як у бізнес- і бюджетних моделей здешевлення варіюється в межах 20% -50%.

Незабуваймо що ремонт авто – штука не з дешевих.

На нові автомобілі поширюється тривала гарантія, а ось старе авто це ремонти, які тягнуть за собою не тільки витрату грошей, але і часу, і сил на пошуки потрібних запчастин хороших майстрів. Якщо ви не можете собі це дозволити, то робіть вибір на користь нового авто – перші кілька років будете позбавлені від складнощів.

Також при виборі варіанту б/в авто слід промоніторити, які машини з пробігом не ламаються, і постарайтеся звести до мінімуму «проблемність» автомобіля, проконсультувавшись перед покупкою з перевіреним механіком.

Пам’ятайте, що, незалежно від того, як доглядали за автомобілем, після 50000 км у нього починається знос деталей і вузлів, а, отже, витрати на технічне обслуговування такої машини будуть вище. Чим більше пробіг, тим більше ризиків.

Тож знов таки повертаємося до питання : купити новий або б/в автомобіль?

Всесвітньо відомий машинобудівник Генрі Форд є автором фрази про те, що найкращим автомобілем є новий. У даному виразі Форда можна побачити комерційний підтекст, адже він займався виготовленням і продажем нових автомашин. В цьому і криється причина вихваляння саме нового авто.

І з цим твердженням дійсно складно посперечатися.

Тільки-но зійшов з конвеєра автомобіль і виглядає краще, і менше ламається. Така машина може мати лише один мінус – вона буде дорожче коштувати. Саме через високу ціну багато водіїв набувають старі машини.

Щоб менше переплачyвати за нове авто в першу чергу визначитеся, для яких цілей вам потрібен автомобіль, тобто марка і модель;

Дізнайтеся, які зараз акції і знижки пропонують автовиробники на нові авто;

Враховуйте втрати від амортизації;

Пам’ятайте про засоби і час, що витрачаються на ремонт і обслуговування.

Отже як і в усіх ситуаціях є дві, так звані «сторони медалі», в даному випадку плюси і мінуси нового автомобіля

До плюсів можна віднести:

 • з покупкою нового автомобіля ви отримуєте радість від нової речі, впевненість в юридичній чистоті автомобіля і гарантію;
 • новий автомобіль – це сучасна по дизайну, і сконструйована за останнім словом техніки машина, забезпечена зручними гаджетами і корисними технологіями;
 • за допомогою вигідних кредитних умов можна купити краще автомобіль, ніж ви планували;
 • покупка нового авто забезпечить більший термін його служби без ремонту;
 • техобслуговування здійснюється на сертифікованих сервісних центрах, де працюють професіонали, навчені ремонту та обслуговування авто конкретної марки.

На велику кількість плюсів знайдеться і кілька мінусів:

 • новий автомобіль дорожче, ніж старий;
 • іноді переплата просто за бренд або нову модель;
 • істотна втрата вартості;
 • неможливість змін: один з пунктів в гарантії – новий транспорт не можна піддавати тюнінгу. Тому якщо ви є фанатом тюнінгу, варіант покупки машини з салону стане для вас розчаруванням;
 • великі витрати на ТО. Щоб нове авто не позбавили гарантії, проводите його огляд в покладені для цього терміни. Обслуговування в салоні значно дорожче обслуговування в автомайстерні.

Та варто не переоцінити нову машину та розглянути переваги та недоліки старих автомобілів, якщо авто і б/в то не значить що в ньому зібрані всі «болячки» та зовсім немає плюсів, звісно в кожному випадку є плюси:

 • немає зайвих витрат на додаткові опції. Все необхідне міг встановити попередній водій. Якщо якої-небудь деталі в салоні не вистачає, то це можна використовувати як привід для торгу;
 • б/в машина не вимагає обкатки. Коли ви купуєте новий автомобіль у офіційного дилера, то вас зобов’язують провести його обкатку. Тобто проїхати перші 2-3 тисячі кілометрів акуратно, використовуючи вказану швидкість, щоб не порушити характеристики двигуна. Б/в аналогу така обкатка вже не потрібна;
 • вартість менше, ніж у нових автомобілів;
 • б/в авто повільніше знецінюються;
 • ремонт машини можна здійснювати не тільки у офіційних дилерів, а й на звичайних СТО, і самостійно;
 • щоб повністю усунути проблеми уживаного автомобіля не завжди потрібні великі кошти, особливо, якщо до покупки ви поставилися відповідально;

Звісно у б/в авто є і мінуси, до яких належать:

 • відсутність гарантії;
 • на автомобілі з пробігом видають кредити з гіршими умовами;
 • на вторинному ринку гірше вибір моделей;
 • у автомобіля з пробігом ви будете «не першим»;
 • придбання б/в авто пов’язане з безліччю ризиків. Чим більше до вас у автомобіля було господарів, тим більше ці ризики.

Список використаних джерел

 1. Найпопулярніші автомобілі в Україні https://news.obozrevatel.com/ukr/auto/nazvano-najpopulyarnіshі-avtomobіlі-v-ukraіnі-u-2020-rotsі.htm
 2. Нове чи б/в авто https://www.youtube.com/watch?v=qі6XKg_5qpY
 3. Плюси та мінуси нового та вживаного авто https://onlіne.favorіt-motors.ru/artіcle/kakoj-avto-kupіt-novyj-іlі-poderzhannyj

 

Работа подготовлена в рамках проекта "Scholarship в Украине" для компании AVTOBOOM